ks. abp dr Wacław Depo

Msza Św. z wprowadzeniem relikwii błogosławionej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej do Kaplicy Szpitala Powiatowego w Radomsku odbyła się dziś w naszym podmiocie leczniczym. Uroczystość koncelebrował ks. abp dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Na uroczystość obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych na czele z Prezydentem Miasta Radomsko Panem Jarosławem Ferencem, Starostą Powiatu Radomszczańskiego Panią Beatą Pokorą, Członkiem Zarządu Panem Fabianem Zagórowiczem. W kaplicy szpitalnej na mszy obecne były także władze szpitala, personel biały i szary, pacjenci przebywający na oddziałach, a także przedstawicielki ogólnopolskich związków pielęgniarek i położnych. Hanna Helena Chrzanowska była polską pielęgniarką, działaczką charytatywną, pisarką, pedagogiem, instruktorką i prekursorką pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego.

service-icon-2 service-icon-2 service-icon-2