Każdego dnia pragniemy tworzyć idealny Oddział Ginekologiczno – Położniczy i Neonatologiczny, o jakim marzą wszystkie przyszłe mamy. Miejsce, w którym każda kobieta będzie czuła się komfortowo i bezpiecznie, a każde nowo narodzone dziecko będzie otoczone troskliwą, profesjonalną opieką, sam poród zaś będzie chwilą pełną szczęścia i spokoju. W naszym szpitalu każda pacjentka jest traktowana z jednakową troską i szacunkiem. Dlatego w Szpitalu podjęliśmy trud realizacji programu „ Rodzić jak w domu ”, składającego się z następujących elementów:

dni otwarte

Dni otwarte

Na Oddziale kobieta może przez całą dobę przebywać wraz z bliskimi osobami – partnerem, rodziną lub przyjaciółmi – zarówno w trakcie,
jak i po porodzie.
W pokoju rodzinnym może gościć również starsze rodzeństwo swojego nowo narodzonego maluszka. Pokoje rodzinne zaprojektowaliśmy
z myślą o Państwa komforcie i bezpieczeństwie medycznym.
Aby zagwarantować Państwu i dziecku bezpieczeństwo,
w pokojach porodowych traktu porodowego znajdują się stanowiska do resuscytacji oraz system monitorowania stanu zdrowia noworodka..

szkoła rodzenia

Szkoła Rodzenia

Uczestnicy spotkania mają możliwość zwiedzania sal porodowych i całej przestrzeni oddziałów, poznania personelu, uzyskania informacji na temat sprzętu jakim dysponują oddziały oraz metod łagodzenia bólu.
Chętni mogą odwiedzić szkołę rodzenia Szpitala Powiatowego w Radomsku znajdującą się na terenie naszej placówki oraz zapoznać się z jej programem zajęć.

pokoje rodzinne

Pokoje Rodzinne

Na Oddziale kobieta może przez całą dobę przebywać wraz z bliskimi osobami – partnerem, rodziną lub przyjaciółmi – zarówno w trakcie,
jak i po porodzie. W pokoju rodzinnym może gościć również starsze rodzeństwo swojego nowo narodzonego maluszka. Pokoje rodzinne zaprojektowaliśmy z myślą o Państwa komforcie
i bezpieczeństwie medycznym. Aby zagwarantować Państwu i dziecku bezpieczeństwo, w pokojach porodowych traktu porodowego znajdują się stanowiska do resuscytacji oraz system monitorowania stanu zdrowia noworodka.

Pomoc w opiece nad dzieckiem

W sytuacji kiedy kobieta stwierdzi , że potrzebuje odpoczynku, nasze położne zaopiekują się Państwa dzieckiem – zarówno w dzień, jak i w nocy. Oddział Neonatologiczny przeznaczony jest również dla zdrowych dzieci, których mamy potrzebują więcej czasu na regenerację. Zgodnie z najnowszymi tendencjami, oddział zapewnia system rooming-in dając możliwość przebywania od chwili narodzin matce i dziecku razem. Mama obserwując i karmiąc swoje dziecko może korzystać z profesjonalnej pomocy wykwalifikowanego personelu położniczego, który zawsze chętnie służy pomocą.

Pomoc przy opiece