Oddział Ginekologiczno Położniczy

Oddział posiada 40 łóżek szpitalnych rozmieszczonych w salach jedno, dwu i trzy-łóżkowych posiadających pełny węzeł sanitarny.
Wyposażenie oddziału: aparat USG, kardiotokograf z telemetrią, kolposkop, laser CO2, diatermia, laparoskop, histeroskop.

Blok porodowy:
3 sale porodowe w tym 1 blok do porodów rodzinnych oraz sala cięc cesarskich. Każda sala porodowa posiada stanowisko do resuscytacji noworodka.
Sala pooperacyjna wyposażona jest w kardiomonitor i defibrylator.

Oddział Ginekologiczny:
35 łóżek w salach 3 i 2 łóżkowych w tym jedna sala pooperacyjna wyposażona w kardiomonitor oraz system monitorowania pacjentek (kamera).
Gabinet zabiegowy wyposażony w zestaw do znieczulenia ogólnego ( wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym)
Gabinet lekarski wyposażony jest w kolposkop oraz aparat USG.

Oddział Położniczy:
22 łózka w salach 1 i 2 osobowych w systemie „rooming- in”.

W skład oddziału wchodzą pomieszczenia zapewniające komfort, intymność oraz poczucie bezpieczeństwa naszym pacjentkom. Kobietom rodzącym w naszym szpitalu staramy się stworzyć takie warunki, aby poród, a także okres wczesnego połogu był przez nie wspominany jako najszczęśliwszy i najpiękniejszy okres w ich życiu.

Pacjentki Oddziału otoczone są całodobową opieką lekarza ginekologa – położnika, lekarza neonatologia, anestezjologów oraz opieką sprawowaną przez położne i pielęgniarki. Cierpliwy, bardzo życzliwy i fachowy personel oddziału pomaga położnicy, służy radą, wspiera w trudnych chwilach oraz zachęca do samodzielnej opieki nad dzieckiem, oczywiście z pomocą i pod czujnym okiem personelu. Dodatkowo od wielu lat położnictwo funkcjonuje w systemie „rooming – in” (matka z dzieckiem) w ramach, którego noworodek przebywa razem z matką w jednej sali od porodu do wypisu dodatkowo jest możliwość przebywania przez cały okres wczesnego połogu osoby bliskiej.

Zakres działalności leczniczej obejmuje:

W oddziale hospitalizowane są pacjentki ze schorzeniami kobiecego narządu rodnego, gdzie prowadzone jest leczenie zachowawcze i operacyjne, przy czym wykonywany jest pełen profil operacji ginekologicznych oraz uro-ginekologicznych w przypadkach ostrych oraz planowanych.

Zabiegi diagnostyczno – lecznicze to między innymi:

 • histerosalpingografia (HSG) – uzyskanie obrazu jamy macicy i jajowodów,
 • badania kolposkopowe – oglądanie przy pomocy urządzenia optycznego kolposkopu powierzchni szyjki macicy pochwy i sromu,
 • abrazja (wyłyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy),
 • diagnostyka inwazyjna zmian sromu, pochwy, szyjki macicy i jamy macicy.

Operacje ginekologiczne:

 • leczenie nietrzymania moczu,
 • leczenie zaburzeń statyki narządu rodnego z użyciem materiałów syntetycznych,
 • operacje onkologiczne (pakiet onkologiczny),
 • operacje laparoskopowe (diagnostyczne i lecznicze),
 • operacje mięśniaków macicy,
 • operacje na przydatkach (badnaie śródoperacyjne).

Przydatne informacje

O oddziale

Pacjentki oddziału mają zapewnioną opiekę również po opuszczeniu oddziału szpitalnego uwagi na fakt, iż lekarze specjaliści mają możliwość świadczenia kompleksowych usług medycznych dzięki połączeniu poradnictwa w zespole poradni specjalistycznych bezpośrednio z leczeniem szpitalnym i szpitalną opieką okołoporodową.

Przy oddziale funkcjonuje Szkoła Rodzenia.

Kadra Zarządzająca

 • Ordynator Oddziału

  Ordynator Oddziału:

  lek. Mirosław Kempa

  specjalista położnictwa i ginekologii
 • Zastępca Ordynatora

  Zastępca Ordynatora:

  lek. Med. Krzysztof Sypniewski

  specjalista położnictwa i ginekologii
 • Pielęgniarka Oddziałowa

  Pielęgniarka Oddziałowa:

  mgr piel. Ewa Kazimierczak

  specjalista ds pielęgniarstwa położniczego

SEKRETARIAT:

44 685-47-20

GABINET LEKARSKI:

44 685-47-82

PUNKT POŁOŻNICZY:

44 685-47-83